ROZHOVOR: Král a Královna Pražského Majálesu

Proč Lukáš s Vendulou chtěli kandidovat za VŠE? Co jejich družina a jaké jsou meziuniverzitní vztahy? Jak si užili Majáles?

Co vás vedlo k rozhodnutí kandidovat na krále a královnu Majálesu?

Lukáš: Většinu mého studia se věnuji aktivitám, které se snaží propojovat studenty. Ať už jsou to seznamováky, různé spolky a studentské akce. Kandidatura na Krále Majálesu tak byla krásnou tečkou za tím vším, než studium ukončím. Tím, že se navíc podařilo VŠE i vyhrát, tak se mi potvrdilo, že moje aktivity v rámci VŠE měly a mají smysl, jelikož se mi to vrátilo skrze velkou podporu v hlasováních, ale i na samotných majálesových akcích.

Veňďa: Prohraná sázka.

Jaká byla tvoje cesta za vybojováním koruny? A na co rád/a či nerad/a vzpomínáš?

Lukáš: Celá cesta byla jak na horské dráze - nahoru a dolu. Na jednu stranu bylo úžasné, kolik lidí se nám s královskou družinou podařilo nadchnout a v rámci VŠE se vytvořila skvělá komunita bláznů, na druhou stranu to bylo velmi časově náročné. Zpětně ale nelituji ničeho.

Veňďa: Nerada vzpomínám snad jen na Královskou debatu, to byl hodně velký výstup z komfortní zóny. A ráda vzpomínám snad na každou akci a událost, co se konala.

Jak jsi prožíval/a letošní studentský měsíc a jeho aktivity? Jaká z akcí, které ses zúčastnil/a tě nejvíc bavila?

Lukáš: Bylo to intenzivní, prakticky denně jsme s královnou i družinou řešili různé nápady a strategie, jak postupovat v různých disciplínách. Člověk pak začne celý měsíc opravdu prožívat. Nejvíc mě asi bavila první disciplína – stavba májky, kdy se poprvé ukázalo, kolik lidí za námi opravdu stojí. V tu chvíli jsem měl opravdu hřejivý pocit u srdce (pokud to teda nebylo vypitým pivem).

Veňďa: Na každou akci jsem se hodně těšila a celé jaro jsem myslela prakticky jen na Majáles. Líbily se mi všechny akce, ale asi nejlepší byla stavba májky nebo volba prince a princezny. Na stavbě májky byla totiž hojná účast (což není zrovna u naší školy zvykem) a překvapivý příchod naší družiny. A u volby prince a princezny jsme mohli přestat myslet na rivalitu a bavit se všichni králové a královny dohromady jako kamarádi, soupeření jsme mohli přenechat mladším.

Důležitou součástí Krále a Královny je družina a koordinátoři. Jak probíhala spolupráce a jak jste fungovali jako tým?

Lukáš: Ze začátku jsem k tomu byl dost skeptický. Proč by měl někdo makat víc jak měsíc prakticky zadarmo, když ani není tou osobou v čele jako já? Naštěstí blázni, co se nadchnou pro srandu, stále existují a kolem mě jich bylo víc než dost. Celý měsíc byl ve velmi přátelském duchu a užili jsme si kotel srandy.

Veňďa: Měli jsme tu nejlepší družinu a koordinátory. Celou dobu trvání nám pomáhali a podporovali nás i na akcích, kam nemuseli. Přála bych všem králům a královnám takový skvělý tým, jako jsme měli my s Lukášem. Také díky nim se nám podařilo vyhrát oběma.

Jaká byla celková podpora studentů ze vaší univerzity?

Lukáš: VŠE je označována za velmi anonymní univerzitu, která se společně neumí pro nic nadchnout. V řadě ohledech je to pravda, majálesový titul neměla VŠE víc jak 5 let a důvodem byl mimo jiné právě i nezájem studentů. Jsem rád, že se nám to s družinou letos podařilo zbořit a pevně věřím, že jsme připravili dobrou půdu i pro příští roky a nešlo jen o jednorázovou situaci.

Veňďa: Studenti a kamarádi z univerzity mimo družinu nás podporovali hlavně přes hlasování na internetu. A vzhledem k výsledkům hlasování na internetu si troufám říct, že jsme měli s Lukášem vůbec tu nejlepší podporu ze všech.

Proti sobě bojovaly 3 univerzity, jaké byly a jsou vaše vztahy?

Lukáš: Nazval bych to přátelskou rivalitou. Uznávám, že z mojí strany byli vztahy možná trochu pasivnější, jelikož pro mě byla zkrátka prioritou vlastní univerzita a tým lidí kolem mě. Těch jsem si moc vážil za to, že za mnou stojí. Kandidáti jiných univerzit ale byli skvělí, byli pro každou srandu, ale zároveň i inteligentní a měli za sebou rovněž skvělé týmy lidí. Rozhodně to nebyli snadní soupeři.

Veňďa: Během soutěže jsem si našla plno kamarádů i z ostatních univerzit, nejen ostatní krále a královny. Myslím si, že jsme spolu všichni vycházeli dobře a vzájemně se podporovali.

Co byste doporučili budoucím kandidátům a kandidátkám?

Lukáš: Je to náročné, sežere to dost času a občas budete mít pocit, že to nemá smysl. To vše vám ale vynahradí nespočet momentů, které se stanou zážitky na celý život.

Veňďa: Buďte dokonalí!!

Hlavní partneři