Markus Cvičkus

Univerzita Karlova

uk-kralčt.jpg

Zdarec, jmenuju se Marek Šula, ale nikdo mi neřekne jinak než „Máro“. Studuji FTVS, obor Tělesná výchova a sport se specializací fotbalu. Jasně, teď si říkáte: „Haha, švihadlo, kopačka..,“ ale když si to tak vezmete, je to vlastně super, protože všichni dobře víme, jak sporťáci umí udělat párty a teď si představte, že je takových celá fakulta! Takže základ, si myslím, že hodně v pořádku! Studuji již čtvrtým rokem, jelikož jsem lempl a musím prodlužovat i bakaláře. Co se týče mimoškolních aktivit, samozřejmě kromě párty, rád vždy vyrazím někam mezi lidi a to především na koncerty, protože jestli mám nějakou úchylku, tak je to rozhodně hudba. Kvalitní hudba samozřejmě. Momentálně pracuji jako světelný technik na festivalech, koncertech a podobně, zároveň dělám trenéra fotbalu u mladší přípravky v týmu ABC Braník a v poslední řadě funguji také jako student ambasador pro Excelent. Jsem ve finále celkem jednoduchá osobnost, ale jak se říká – v jednoduchosti je krása. Snažím se být vždy, když to jen trošku jde, pozitivní a hlavně sám sebou. Věřím, že s touto taktikou obstojím i při následující výzvě ohledně krále Majálesu 2019!

Královský program:
  • Maximální možná propojenost mezi fakultami
  • Více parkovacích míst pro studenty před fakultami
  • Lepší vybavení na kolejích
  • Jednou měsíčně společné vysmívání se politickým stranám ANO, SPD a KSČM
  • Stipendia za reprezentování univerzity/fakulty v jakémkoliv ohledu (např. Beerpong)
  • Studentské ceny a lepší pivo ve všech „univerzitních“ hospodách
Něco málo o sobě?

Jsem studentem FTVS již čtvrtým rokem a i když ještě stále nejsem ani bakalář, tak bych nevyměnil ani minutu života z těchto studentských let. Můj studentský život je zkrátka jeden velký punk, který bych ale rád už dotáhl do vítězného konce a to jak z hlediska studia, tak i z hlediska krále Majálesu! Věřím, že jsem pro Karlovku člověk na správném místě a udělám vše pro to, abychom byli co nejúspěšnější!

Proč by ses chtěl stát králem Majálesu 2019?

Králem bych se chtěl stát hned z několika jednoduchých důvodů. Chtěl bych samozřejmě neutuchající, respektive alespoň rok trvající, slávu pro naši univerzitu a samozřejmě i pro mě, že jo… Dalším důvodem je, že to člověku umožní žít studentský život ještě o další level výše. V poslední řadě jsem toho názoru, že také naše Fakulta tělesné výchovy a sportu si také už konečně zaslouží pořádné uznání a jak toho jinak docílit než dosazením FTVSáka na post Krále Majálesu?!

Co pro tebe znamená Karlovka?

Karlovka je pro mě jako jedna velká rodina. Od první chvíle co jsem nastoupil na FTVS, mi bylo jasné, že jsem mezi svými. Na Karlovku jsem šel z toho důvodu, že si myslím, že je to nejprestižnější univerzita v ČR, a proto bych jí chtěl letos dotáhnout k vítězství, protože si to už po těch letech čekání zaslouží!

Co bys chtěl jako Král Majálesu a zástupce studentů v Praze změnit?

Rozhodně bych chtěl více parkovacích míst pro studenty, protože vzhledem k tomu, v jaké době žijeme, je pro spoustu z nás auto nezbytné a s parkováním u našich fakult jsou občas celkem komplikace. Jinak si myslím, že jako studenti si nemáme moc na co stěžovat.

 

Hlasování ukončeno

Fotoreportáž

UK KRÁL.jpg
uk kral 2.jpg
uk.jpg
uk3.jpg
uk5.jpg
uk 4.jpg
Generální
partner
Hlavní partneři