Martin VŠEmohoucí

Vysoká škola ekonomická v Praze

vse-kralčt.jpg

Ahoj, jmenuji se Martin a studuji obor Mezinárodní obchod. Zastupuji VŠE ve Studentské komoře Rady vysokých škol a pomáhám i s výzkumem na škole. Když mi zbyde čas, snažím se sportovat nebo vypnout hlavu u seriálu. Také se zajímám o zdravý životní styl, takže Playstation a pivo jsou jasná volba. Za roky strávené ve studentských organizacích mám dobrou představu o problémech českých studentů a věřím, že jako Král Majálesu bych mohl přispět ke zlepšení situace. Kromě toho, jedna akce se mnou je větší dobrodružství než výlet do Afriky. Na Majálesu bych pod svým praporem rád sjednotil VŠE a ukázal, že naše výhra v Praze není výjimka, ale pravidlo!

Královský program:
  • Dům odborových svazů přestavím na Churchillovu kolej
  • Zahájím tradici pěnových party v Rajské budově
  • Náramek z akce poslouží jako omluvenka od lékaře
  • Zápasy Engineers bude přenášet ČT4 Sport s komentářem Roberta Záruby
  • Nasazením spacích pytlů udělám z Reading pointů Sleeping pointy
  • Zpřístupním záznamy všech přednášek online
  • Představím ,,Doživotní Erasmus”, inovativní program jednosměrných výjezdů do zahraničí
  • Zaměstnaneckou jídelnu předělám na running sushi
Něco málo o sobě?

Jmenuji se Martin a studuji inženýra na VŠE, kde také pomáhám s výzkumem zaměřeným na nové ekonomické směry. Mám rád sporty od fotbalu po box, filmy Quentina Tarantina a (bohužel) i fastfoodové menu. Ve volném čase rád hraju na Playstationu nebo se pokouším oživit, co jsem za ty roky zapomněl ze hry na hudební nástroje.

Proč by ses chtěl stát králem Majálesu 2019?

Král Majálesu by podle mě měl dobře reprezentovat nejen svoji univerzitu, ale i ostatní pražské školy. Působení ve Studentské komoře Rady vysokých škol mi pomohlo získat přehled o věcech, které studentům dělají největší potíže. Jako Král bych se tedy chtěl zasadit o to, aby se mladí lidé mohli lépe realizovat a vytěžili ze svého studia (a studentského života) co nejvíc.

Co pro tebe znamená VŠE?

VŠE pro mě znamená otevřené dveře do světa. A to jak ze zeměpisného, tak z obrazného hlediska. Už na bakaláři máme řadu možností vycestovat do zahraničí na Erasmus, stáže a další projekty. Znalosti ze studia jdou navíc uplatnit prakticky v každé firmě nebo organizaci, a člověk se díky tomu může dostat i do své vysněné práce. VŠE je tak ideální lék na dětského strašáka, že zábava končí ve chvíli, kdy dostudujete.

Co bys chtěl jako Král Majálesu a zástupce studentů v Praze změnit?

Téměř všechny pražské studenty trápí ubytování. Ke studiu na VŠ vždy patřil i kolejní život. Míst je ale málo a vybavení často neodpovídá podmínkám 21. století. Kdo se na kolej nedostane, musí se rvát o místo na privátech za situace, kdy ceny ubytování neúměrně rostou. Sotva se můžeme soustředit na vzdělání, když přes den vyděláváme na nájem. Co se týče naší školy, chtěl bych změnit tu všeobecnou anonymitu. Mým cílem je, aby nás příslušnost k VŠE spojovala, a doufám, že k tomu přispěju vítězstvím naší školy na Majálesu!

 

Hlasování ukončeno

Fotoreportáž

vše kral 3jpg
vše 3.jpg
vše 2.jpg
vše 1.jpg
vse_gif-1.gif
vše kral.jpg
Generální
partner
Hlavní partneři