Adéla Kudrnáčová

Studenti na Majáles

snm-kralovnačt.jpg

“Kaličovna Adéla Šlechtislava Malá, I. Svého jména, z boží vůle Královna”

Jmenuji se Adéla, je mi 21 let a pocházím z Chrudimi. Studuji druhým rokem Českou zemědělskou univerzitu v Praze obor poradenství v odborném vzdělávání. Nejvíce času travím se svými přáteli nebo pejskem. Momentálně mě nejvíce naplňuje zapojovat se do aktivit, které zlepšují a obohacují život studentů na moji univerzitě.

Něco málo o sobě?

Jak už jsem o sobě jednou řekla, vypadám jako malý anděl, ve kterém se skrývá velký ďábel. Asi nejvíc mě charakterizuje můj pronikavý smích, tepláky a tvrzení, že jsem Strong independent woman. Dokázala jsem si na ČZU najít obor bez matiky a chemie, a tak už druhým rokem studuji poradenství. Jsem také členkou studentské organizace, která se snaží zkvalitnit společenský život studentů na univerzitě. Pokud se zrovna nevěnuji škole, ráda s kamarády objevuji krásy Prahy a nebo si společně zajdeme za písničkou. Občas se jim na party ztratím, ale většinou mě najdou uprostřed tanečního parketu. Nejsem člověk, co by vydržel dlouho v klidu. Když už se tak stane, trávím čas se svou rodinou a psem, který pro mě znamená nejvíc na světě. Chtěla bych začít cvičit. Zatím o tom ale víc mluvím než činím.

Proč bys ses chtěla stát Královnou Majálesu 2019?

Už druhým rokem si naplno užívám pražského studentského života. Poslední dobou se ho snažím poznat i z jiného úhlu pohledu a chtěla bych, aby mi přinesl více než jen kocovinu. Vždycky jsem byla pro každou srandu. Navíc jsem od nového roku přijala výzvu jako z filmu Yesman, proto se snažím jít naproti všem výzvám a hned je nezavrhovat. Věřím, že mi tento přístup do života přinese zážitky, na které budu dlouho vzpomínat. Když přišla možnost kandidovat za Studenty na Majáles, prostě jsem řekla ANO. Už teď jsem si jistá, že za zkušenosti a zážitky, které mě čekají ve studentském měsíci, budu vděčná do konce života. Stát se Královnou Majálesu by už byla jen třešnička na dortu. Ale ten pocit být královnou, ten by byl k nezaplacení.

Na co se nejvíc těšíš ve studentském měsíci Pražského Majálesu 2019?

Čeká nás toho spousta, program je nabitý a musím říct, že se těším na každou aktivitu, která je pro nás připravena. Určitě se také těším na spoluprací se svou družinou a s družinami UK a VŠE. Ačkoli teď mezi námi bude určitá rivalita, věřím, že si to všichni společně užijeme, navzájem se více poznáme a i po skončení Pražského Majálesu se čas od času sejdeme a zavzpomínáme.

Co bys chtěla jako Královna Majálesu a zástupce studentů v Praze změnit?

Velké téma pro studenty v Praze je bydlení. Nedostatek míst na kolejích a předražené nájmy je problém, který narušuje kvalitní studentský život. Studenti pak jezdí do Prahy pouze studovat, po škole jdou maximálně jen na jedno pivko, aby stihli poslední vlak domů anebo běží ze školy rovnou do práce, aby utáhli ten přepálený nájem. Jako řešení bych navrhla, aby každá škola postavila po Praze byty, které by byly k dispozici studentům. Jako bonus by škola v blízkosti bytů postavila hospodu, ve které by měli studenti alkohol zadarmo.

Hlasování ukončeno

Fotoreportáž

snm kraovna.jpg
SNM KRÁLOVNA.jpg
snm kralovna 3.jpg
snm 2.jpg
snm 1.jpg
zu_gif-1.gif
Generální
partner
Hlavní partneři