Andrea Zmudová

Univerzita Karlova

uk-kralovnačt.jpg

Ahoj, jmenuji se Andy a jsem medička na Karlovce. Spousta lidí si myslí, že studentský život je nonstop party, ale je to taky tvrdá dřina, odříkání a někdy i očistec. Občas se stane, že dva týdny skončíš na rohlících. Nebo když si na koleji usmyslí, že nepoteče voda, tak prostě nepoteče. A co pak? Svět se nezboří! Pivo teče přece na každém rohu. Všechno má svou světlou stránku, a přesně tohle je můj pohled na svět. Nikdy neztrácím úsměv na rtech, ale když už se stane, že mi starosti přerůstají přes hlavu a neodplaví je ani půllitr piva, ani kamarádi nepomůžou, tak je ze sebe ráda vyskáču na jumpingu nebo vypotím ve fitku. Jsem prostě holka jaksepatří. Tak trochu sportovec, tak trochu šprt, milovník dobré zábavy a věrná svým!

Něco málo o sobě?

Od malička jsem říkala, že sice nevím, co budu studovat, ale rozhodně to bude v Praze. A kam mě vítr zavál? Do Prahy. Dopadlo to tak, že jsem studentkou 4. ročníku Všeobecného lékařství na 1. lékařské fakultě. Za dva roky se snad budu moct těšit z titulu MUDr. (Ale stejně bych nejradši ze všeho měla jednou tu svou vysněnou cukrárnu. ☺

Proč by ses chtěla stát Královnou Majálesu 2019?

Královnou Majálesu bych se chtěla stát především proto, aby na vítězném trůnu byla opět královská Karlova univerzita. Navíc je to obrovská výzva - jsem medička - pro většinu lidí to znamená „sedět doma a učit se“. Ráda bych lidem ukázala, že je možné spojit náročné studium a disciplínu s bohatým společenským životem.

Co pro tebe znamená Karlovka?

Není to jen škola, ale také příležitost. Příležitost změnit život, změnit sebe sama. Příležitost potkat spoustu lidí a někteří z nich zůstanou navždy mou součástí. Je to prostě ALMA MATER. Maminka. Domov.

Co bys chtěla jako Královna Majálesu a zástupce studentů v Praze změnit?

Nejvíc mi chybí místo, kde bychom se scházeli převážně my, studenti. Nejen z jednotlivých fakult, ale z celé univerzity. Je úžasné, když se před začátkem Majálesu v Letňanech koná Majálesový průvod a studenti z různých fakult a také z různých univerzit vyrazí společně do ulic. Studenti, když se spojí, mají obrovskou sílu a energii. Není to jeden hlas, ale stovky hlasů, které mají svou váhu. Běží mi z toho mráz po zádech. Je fascinující a dechberoucí vidět jednotlivce spojené do celku. Jeden se může cítit sám, ale nezapomínejme, že jsme tady toho celku součástí.

Hlasování ukončeno

Fotoreportáž

uk kralovna 3.jpg
uk kralovna 4.jpg
uk.jpg
uk3.jpg
uk5.jpg
uk 4.jpg
Generální
partner
Hlavní partneři