Natálie Češková

VŠE na Majáles

Natálie Češková - NOVÝ
Univerzita: 

Vysoká škola ekonomická v Praze

Ročník: 

III.

Fakulta: 

Fakulta mezinárodních vztahů 

Jmenuju se Natálie a brýle a úsměv jsou taková moje poznávací znamení. Jsem bytost, která má ráda zábavu, lidi kolem sebe a odjakživa jsem byla rozený organizátor. Na VŠE si člověk příležitosti k seznámení s novými lidmi musí vyhledávat (nebo si je sám zorganizovat), proto jsem byla nadšená z možnosti přidat se do různých spolků nebo jet na seznamovák. Na seznamováku jsem byla i instruktorovat a baví mě, jak pomáháme lidem se začátkem studia, předáváním vlastních zkušeností, i s hledáním nových přátel. Se seznamováckou partou chodím už skoro tradičně na pondělní beerpongy do Magica. Mám to minutku, protože jsem odchovaná Blaničanka a koleje na Jižáku jsou pro mě prostě srdcovka. Mimo VŠE jezdím lektorovat na základní školy o ekologii a recyklaci. Aktivně se věnuji sportování, z čehož mám asi nejoblíbenější kolečkové brusle a v poslední době i běhání. Ve volnu pak sleduji filmy, čtu a kdyby měl týden alespoň 10 dní, tak bych se nejradši ještě vrátila ke klavíru.

 

Proč by ses chtěla stát Královnou Majálesu 2020?

Přihlásila jsem se, protože ráda vedu lidi a pasování na Královnu by tomu doslova i metaforicky nasadilo korunu. Majáles spojuje studenty a mně je ctí bít se v čele VŠE, a to ještě za situace, kdy máme na dosah vítězství již 3. rok po sobě. Jdeme pokořit hattrick! Po kandidatuře jsem se ale setkala i s názory, že jde jen o soutěž krásy atp. A já bych to těmto lidem ráda vyvrátila. Při kandidatuře na Královnu Majálesu jde přece o mnohem víc. Kromě oné schopnosti reprezentovat svoji univerzitu, která je základ, jde i o to, ukázat bojovného ducha, zapálení a schopnost přenést vlastní nadšení na lidi kolem sebe a vtáhnout je naplno do všech aktivit a zábavy. A já bych byla ráda ten člověk - možná “květinka” navenek, ale žádná princeznička uvnitř.

Co očekáváš od své kandidatury na Královnu Pražského Majálesu?

Očekávám královskou porci zábavy, výzvy, mnoho věcí k naučení a mnoho nových přátelství. Očekávám, že to bude ale také dávka zodpovědnosti - budeme tam za leadery a reprezentátory našich univerzit a budeme mít možnost třeba do budoucna některé věci změnit.

Jaký  by podle tebe měl  být správný Král Pražského Majálesu?

Studentský Král Majálesu by měl mít několik vlastností. Reprezentuje studentstvo, takže by to měl být člověk zábavný, ne žádný suchar, měl by tmelit kolektiv a měl by si umět udělat srandu sám ze sebe. Na druhou stranu je to ale také studentský “vůdce” a tím pádem by měl umět některé věci prosadit a u toho dobře vyvážit vlastní názor na věc a názory a požadavky lidí, které zastupuje. Myslím, že můj Král Michal je ideální kandidát.

Řekneš nám na sebe nějákou zajímavost?

Myslím, že zajímavostí by mohl být sport, který jsem dlouhé roky dělala - cheerleading, což je u nás v překladu vlastně sportovní roztleskávání, haha. Dělaly jsme s týmem (jenom holky!)  jak zvedačky a vyhazování do vzduchu, tak taneční vystoupení a dostaly jsme se několik let po sobě až na Mistrovství Evropy. Také ráda cestuji, objevuji nová místa, a nejradši mám ta, do kterých turismus ještě tolik neprostoupil. Zatím největší zážitky mám z cestování po Kambodže a Vietnamu nebo předminulé léto z Indie, kam jsem odjela sama, a dva měsíce pracovala pro místní neziskovku - učila děti angličtinu, a pak cestovala.

Hlasování ukončeno

Fotoreportáž

VŠE - skupina 2020
VŠE - skupina 2020/2
VŠE - skupina 2020/3
Hlavní partneři