Majáles vrátil chuť do života

Poděkování pořadatelů Pražského Majálesu 2022

Jestli má být zase jednou dobře, bude to na bedrech studentů, mladých lidí a jejich energii, aby nás vedli ze tmy ven.

A měl-li to být první velký festival, který se nebude bát ukázat, že radosti je třeba i v dobách neveselých, pak který jiný, než Majáles? Bylo neuvěřitelně osvobozující a povznášející zažít tento den, oslavit jaro, mladí a studentský život způsobem, který poslední dva roky nebyl možný.

Na konci února Vláda ČR oznámila kompletní uvolnění covidových restrikcí a my stáli před rozhodnutím, zda jsme schopni připravit důstojný Majáles v extrémně krátkém čase. Cca 14 dní zabrala rekonstrukce týmu a zbývalo 6 ostrých týdnů příprav a propagace. Co se nakonec v tomto krátkém časovém úseku podařilo, to překvapilo i nás. Zájem o návrat velkého Majálesu byl extrémní a stal se tak extra pohonem ve dnech, kdy 24 hodin bylo opravdu málo.

Podařilo se připravit důstojný Majálesový měsíc studentů, parádní Majálesový průvod a extrémně vydařený Majáles Open-air s vyvrcholením v podobě volby a korunovace nového krále a královny. Majáles se tak skutečně vrátil v plné síle, jak sliboval při spuštění kampaně a nadšené ohlasy jsou tím nejlepším poděkováním.

Za pořadatele chci poděkovat VŠEM, kteří přispěli svou troškou, nebo naopak celým srdcem k tomu, aby něco takového bylo možné. Jsou to konkrétní osoby, party a spolky a partneři. Jejich důvěra a podpora projektu byla neméně důležitá, jako samotná vůle se do tohoto "šílenství" pustit.

Máme teď krásný odrazový můstek k příštímu ročníku, na který už nebude jen 6 týdnů, ale celý rok ... a pevně věříme, že ve spolupráci jak se současnými, tak novými tvářemi se nám podaří zase posunout laťku o kousek výš.

My vám děkujem, my vás milujem!

Za organizační tým Pražského Majálesu 2022

Michal Šamánek, David Herbst, Patrik Brhel, Kika Grácová, Petr Navrátil

praha-after2022-02

Hlavní partneři