Král Pražského Majálesu

Tradiční volba Krále pražských studentů je tu!

Volba nového krále
pro rok 2024

Internetové hlasování probíhá od 1. 4. do 26. 4.

12.3

Královská párty

28.3

Slavnostní stavba Majálesové májky

4.4

Královský kvíz

10.4

Královský esport

17.4

TBA

27.4

Majálesový průvod a Open-Air

Hlasuj pro Krále Majálesu

Hlasování nyní neprobíhá.

cc-stred-pruvod-praha

Podpoř svého kandidáta

Za svým kandidátem nestojí pouze jeho královská družina, ale celá univerzita. Každý hlas se počítá a každý je vítán, aby se zúčastnil Majálesového měsíce studentů. Společně tak zástupci jednotlivých univerzit vytvoří souboj plný skvělých zážitků, který nemá v Praze obdoby!

cc-stred-pruvodcity-praha

Král vede družinu v průvodu

Fenomenální jízdu Prahou v podobě velkého studentského průvodu, kterým se zahajuje hlavní den oslav, vedou právě kandidáti na Krále a Královny. Alegorické vozy v nejrůznějších podobách se z centra Prahy vypravují směrem k open-airu v Letňanech. V posledních letech se k průvodu za jednotlivé školy přidávají i populární kapely - ale podoba vozů za dané školy je plně v režii daných studentských týmů.

praha-kralove03s

Královská disciplína na open-airu

Majálesový měsíc studentů vyvrcholí během Majáles open-air festivalu na letišti v Letňanech. Zde královské družiny předvedou na hlavních pódiích ducha své univerzity a hlavně oslaví studentský život. O tom kdo se stane Králem Majálesu 2024 rozhodnou společná a individuální představení, které proběhly v širším programu oslav a také dojem z dispiplíny v hlavním dni oslav (tento hodnocen porotou).

praha-kral2018s

Král je mrtev. Ať žije Král!

Vyhlášení nového Krále proběhne před zraky tisíců návštěvníků. Vítěz bude korunován váženými hosty.

Hlavní partneři