Král Pražského Majálesu

Tradiční volba Krále pražských studentů je tu!

cc-stred-pruvod-praha

Podpoř svého kandidáta

Za svým kandidátem nestojí pouze jeho královská družina, ale celá univerzita. Každý hlas se počítá a každý je vítán, aby se zúčastnil Majálesového měsíce studentů. Společně tak zástupci jednotlivých univerzit vytvoří souboj plný skvělých zážitků, který nemá v Praze obdoby!

cc-stred-pruvodcity-praha

Král vede družinu v průvodu

Fenomenální jízdu Prahou v podobě velkého studentského průvodu, kterým se zahajuje hlavní den oslav, vedou právě kandidáti na Krále a Královny. Alegorické vozy v nejrůznějších podobách se z centra Prahy vypravují směrem k open-airu v Letňanech. V posledních letech se k průvodu za jednotlivé školy přidávají i populární kapely - ale podoba vozů za dané školy je plně v režii daných studentských týmů.

praha-kralove03s

Královská disciplína na open-airu

Majálesový měsíc studentů vyvrcholí během Majáles open-air festivalu na letišti v Letňanech. Zde královské družiny předvedou na hlavních pódiích ducha své univerzity a hlavně oslaví studentský život. O tom kdo se stane Králem Majálesu 2022 rozhodnou společná a individuální představení, které proběhly v širším programu oslav a také dojem z dispiplíny v hlavním dni oslav (tento hodnocen porotou).

praha-kral2018s

Král je mrtev. Ať žije Král!

Vyhlášení nového Krále proběhne před zraky tisíců návštěvníků. Vítěz bude korunován váženými hosty.

pano-praha-kral
aff-vse-02

Král Majáles 2019
Martin I. za Vysokou školu ekonomickou v Praze

Jako král bych se chtěl zasadit o to, aby se mladí lidé mohli lépe realizovat a vytěžili ze svého studia a studentského života co nejvíc. Král Majálesu by měl být v kontaktu se všemi studenty, ne jen s lidmi ze své univerzity. Mladí lidé často nevědí, na koho se obrátit, takže já můžu v podstatě fungovat jako takový rozcestník. Mám už nějaké zkušenosti ze Studentské komory Rady vysokých škol, kde běžně řešíme záležitosti českého studentstva.

Hlavní partneři