Festivalový průvodce
Pražský Majáles 2024

Všechny podstatné informace k sobotnímu Majálesu.
Nezbytné pečlivé přečtení!

Náš hlavní komunikační kanál je Instagram!

Přidej si nás na instagramu @majalespraha a sleduj nejnovější zprávy vč. soutěží a reportů ze zákulisí. Tady jsme nonstop a nejrychleji odpovíme vaše dotazy!

Označuj náš profil při sdílení svých instastories.

Náš hashtag pro sociální sítě je #majalespraha.

MOBILNÍ APLIKACE

V Appstoru a Playstoru najdeš appku Majáles s praktickým průvodcem a online sledováním programu na pódiích. Do vyhledávání dej "Pražský Majáles"

VSTUPENKY

Nemůžete dohledat svůj e-ticket?

Navštivte prosím tuto adresu: https://vstupenky.majales.cz/znovu-odeslani-vstupenky.

Musím tisknout vstupenku, nebo stačí ukázat QR kód v mobilu?

Stačí ukázat QR kód v mobilu.

Mohu dokoupit dětskou vstupenku na místě?

Ano, u stánku akreditace. Dětská vstupenka (399 Kč) je potřeba od 6 do 12 let (včetně), od dnes dosažených 13 let je potřeba Sweet17 (699 Kč).

DOPRAVA DO AREÁLU - POUZE METREM / MHD !!!

Máme 1 centrální vstup do areálu
Využijte výhradně dopravu metrem - linka C - konečná Letňany, z konečné je to už jen pár stovek metrů pěšky, areál sousedí s výstavištěm PVA Letňany. Pokud jedete autem do Prahy, využijte P+R a zbytek cesty metrem. Okolí festivalu je pro nerezidenty zcela uzavřeno, v žádném případě se nepokoušetje přijet autem do Letňan a snažit se někde zaparkovat.
 
Pěšky a metrem průvodem - to je nejlepší varianta!
Průvod s kapelami Mirai, Ewou Farnou, Chinaski, Mikolasem a Grey256 vyrazí od Novoměstské radnice, sraz je v 9:30, v 10:10 vyrážíme! V cíli průvodu - na Strossmeyerově nám. slavnostně zakončíme a přesedáme na metro C tak, abychom stihli otevření areálu v 11:30.

POČASÍ

Přes den nádherné, snad nejlepší možné počasí: 20 st. Celsia a jasno / polojasno. Navečer se trochu ochladí, počítejte s tím.

NEZBYTNÉ VYBAVENÍ: Kšiltovka, doporučujeme sluneční brýle, doma se namazat slunečním krémem (do areálu již s krémem není možný vstup).

PLACENÍ V AREÁLU - JSME CASHLESS

Festival běží v cashless režimu, tedy platit na stáních je možno platební kartou, mobilem / hodinkami.

Pokud nemáte platební kartu, pro nouzové případy je možné hotově zakoupit předplacené karty, se kterými jde na festivalu platit. Na vydání karty je nutno zaplatit servisní poplatek 100 Kč.

MAJÁLESOVÝ PRŮVOD

Podpořte svou účastí majálesový průvod s perfektními kapelami. Sraz je v 9:30 u Novoměstské radnice, vyrážíme v 10:10 a zahrají nám živě MIRAI, EWA FARNA, CHINASKI, MIKOLAS a GREY256! Účastní se také všichni kandidáti na krále a královnu a jejich družiny! Účast je samozřejmě zdarma.

S ČÍM NEMOHU DO AREÁLU

 • pořadatel vyhrazuje právo pořadatelské a bezpečnostní služby kontrolovat vaše tašky / zavazadla a rozhodnout o tom, zda budete vpuštěni do areálu
 • psi a jakákoliv jiná zvířata
 • deštníky a další nebezpečné předměty
 • flakony s parfémy nad 100 ml
 • jakékoliv drogy
 • vodní dýmky
 • jakékoliv zbraně
 • ostatní nebezpečné předměty
 • vlastní jídlo a pití (s výjimkou potvrzení od lékaře na výjimečný stravovací režim), v areálu je dostatek pestrého nealko a alko sortimentu, stejně tak pestrá nabídka jídel.
 • pokud budete mít v batohu své jídlo a pití, budete požádání o jeho zkonzumování před vstupem do areálu
 • do areálu nebudete vpuštěni opilí nebo pod vlivem omamných látek
   

S ČÍM MOHU DO AREÁLU

 • fotoaparáty - amatérské i profesionální zrcadlovky, videokamery
 • děti, pokud jsem jejich rodič a budu po celou dobu s nimi (v areálu není hlídání dětí ...) do 6 let zdarma, děti od 7-12 let platí dětskou vstupenku (možno dokoupit na místě za 399 Kč), ve věku 13-17 let SWEET17 vstupenku (na místě 699 Kč). Do 12 ti let vyžadujeme nezbytný doprovod někoho plnoletého (rodič apod.).

NÁVŠTĚVNICKÉ ID PÁSKY

Každý návštěvník obdrží při vstupu do areálu ID pásku, se kterou je možné opustit areál a znovu se do něj vrátit. Návrat do areálu nebude umožněn lidem v podnapilém stavu a pod vlivem omamných látek.

HARMONOGRAM DNE

Viz níže na této stránce.

ZTRÁTY A NÁLEZY

Ztráty a nálezy budou k dispozici v areálu den po skončení akce od 12:00 do 18:00. Pokud najdete nějakou ztracenou věc, odevzdejte ji na stánku "INFORMACE / ZTRÁTY A NÁLEZY", který je u hlavního náměstí areálu. Pokud se u vás najde nějaká cizí věc po akci, napište prosím na ztraty @ majales.cz, mockrát děkujeme!

Užijte si sobotní Majáles, dodržujte pitný režim (tím myslíme nealko a kdo popije, prokládat opět dostatkem nealka). Odpoledněji se tvoří na stáncích s jídlem fronty, protože na velkém festivalu nelze za jednu hodinu uspokojit všechny "strávníky", jde tomu samozřejmě předejít tím, že si dobrou baštu dáte v areálu už o něco dříve.

Pokud něco nebude fungovat, buďte prosím trpěliví, náprava bude zajištěna v nejkratším možném termínu.
 
 
Díky moc za pozornost a přejeme co nejlepší zážitky!
 
Tým Majáles

timeplan-praha2024
mapka-praha mapka-praha
event-praha event-praha

Vstupenky na Majáles NIGHT

Nákup vstupenek v předprodeji - opendoor 23:00.

Hlavní partneři