Benjamin I.

Za Suchdoool forever

med-kral-czu
Majáles je oslavou studentského života a já si nesmírně vážím, že můžu být jeho součástí.
Představ se nám ...

Ahoj! Jmenuji se Benjamín Petržela a jsem studentem České zemědělské univerzity v Praze. Studuji na Fakultě lesnické a dřevařské, ale příznivce zelených kamizolek musím zklamat, jelikož mým studijním oborem je Zpracování dřeva. Za dřevo se však rozhodně nepovažuji, jelikož jsem před nedávnem úspěšně absolvoval zahraniční studijní program Erasmus+ na slovinské Univerzitě v Lublani. Můj, mnohdy výrazný, akcent na mě prozradí, že jsem původem z opačného konce republiky – Moravskoslezského kraje. V Praze studuji již třetím rokem a toto město jsem si i přes tu prazvláštní covidovou dobu stihl zamilovat díky jeho historické kráse, kulturní rozmanitosti a pestrosti zábavy kterou nabízí. Ve volném čase se rád věnuji přátelům, seberozvoji, práci s dětmi, procházkám v přírodě a vlastně všemu co zní jako „šílený“ nápad. Miluji cestování a rád poznávám nová místa, lidi i kultury.

Proč by ses chtěl stát Králem Majálesu 2022?

Protože Majáles je oslavou studentského života a já si nesmírně vážím, že můžu být jeho součástí. Být studentem je velkou devízou a zodpovědností, jen si vzpomeňme, jak důležité role sehráli studenti v naší nedávné historii. Zároveň v dnešní době, více než kdy jindy, vnímám jako důležité prostřednictvím hlasu studentů dávat najevo, že si vážíme svobody a demokracie, a že nám studentům není veřejný život u nás ani v zahraničí lhostejný.

Na co se na Majálesu nejvíc těšíš?

Těším se na jedinečný festival pod otevřeným nebem i na studentský měsíc plný teambuildingových aktivit. Co je však více, těším se, že tohle všechno budu moci prožít se svými přáteli a zároveň poznat nové lidi, kteří jsou tvůrčími osobnostmi prostředí kolem sebe.

Proč je tvoje alma mater nejlepší?

Na to abych byl objektivní jsem si těch škol prošel přeci jen málo, avšak i na mé omezené zkušenosti ve mně nejsilnější emoce stále evokuje má alma mater Česká zemědělská univerzita v Praze. Tato škola není unikátní jenom svou šíří záběru, enviromentální vizí budoucnosti a uceleným kampusem, který je svým vlastním studentským městem v již tak okouzlující Praze, ale zároveň i svou pestrou paletou kulturně-společenského života, vědeckého zázemí, zábavy a možnosti přímé participace na dění na univerzitě díky studentskému senátu a studentským organizacím.

Rád bych tě pozval na:
Majálesový průvod

Fenomenální jízda Prahou v podobě velkého studentského průvodu, kterým se zahajuje hlavní den oslav, se blíží! Startujeme v sobotu 23. dubna v 9:30 z nároží ulic Vodičkova a Jungmannova v centru Prahy a končíme na Strossmeyerově náměstí v Holešovicích, kde přesedáme na metro a dorazíme do cíle: na open-air v Letňanech!

Podpoř Suchdoláky na Majáles

Kup si vstupenku na naši microsite a podpoř tím aktivity družiny krále Majáles a prezentaci našich spolků na Open-air festivalu.

Studenti na Majáles

footer-czu

Hlavní partneři